петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Терористички напади во Париз: Најмалку 126 лица загинаа (фото+видео)

paris-1

Поврзани вести

Најмалку 126 лица загинаа и над двеста се повредени во координираните тероростички напади од страна на исламистите во главниот град на Франција, јави дописникот на МИА од Париз. Во земјата е прогласена вонредна состојба.

Како што пренесуваат дел од светските медиуми, осуммина напаѓачи се мртви. Седум од нив носеле експлозивни елеци.

ФОТО: Ројтерс

ФОТО: Ројтерс

Осум месеци по…

Најчитани вести