четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 49

Терористички напад и во Берлин!?

scene1-large_trans_nvbqzqnjv4bqzgekzx3m936n5bqk4va8rtgju7qtstfrd21mzxayo54

Последни вести

Неколку луѓе се повредени кога камион влетал на божиќен базар во Берлин, пренесува „Раша тудеј“.

Британски „Телегаф“ јавува дека има неколкумина загинати, а околу 50 повредени.

Полицијата информира дека има многу повредени, но досега нема прецизна бројка.

Најчитани вести