четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Тешка кражба на паркинг во Скопје

kradec vozilo

Поврзани вести

Тешка кражба на паркинг на улицата „Скупи“ во Скопје.

Непознат сторител одзел акумулатори и радио уреди, при што е причинета материјална штета од околу 568.160 денари. Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести