сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тешка кражба на плац за одгледување на цвеќиња

krazba2

Последни вести

Тешка кражба се случила минатата недела во плац за одгледување на цвеќиња во село Долно Лисиче.

Од плацот, кој е во сопственост на З.В.(39) од Скопје, биле одземени 250 кумулативни цвеќиња со саксии во вкупна вредност од околу 450.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Најчитани вести