петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Тешка кражба се случила во куќа во Битола

krazba2

Последни вести

Тешка кражба се случила вчера во куќата на Ј.В. (41) на улицата „Коста Обрашевиќ“ во Битола.

Крадецот преку незаклучена врата од гаражата влегол во куќата при што  извршил тешка кражба одземајќи 20.000 денари и разновиден златен накит во вредност од околу 900.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Најчитани вести