понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тешка кражба во Битола: Евра, часовници и шише со метални парички

Домот на битолчанец мета на арамија.

kradec

Поврзани вести

Арамија собрал се’ што е вредно од домот на битолчанец, евра, денари, три рачни часовници, дури и пластично шише како домаќинот си штедел метални парички.

Непознат сторител вчера провалил во домот на 40-годишниот Ѓ.Ј. на улицата Анести Пановски, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи.

Арамијата во куќата на битолчанецот влегол откако насилно ја отворил влезната врата, а потоа одземал околу 3.000 евра, три рачни машки часовници и пластично шише во кое тој си собирал метални парички.

Со плен од околу 6.500 евра тој побегнал во непознат правец, а полицијата работи на расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести