четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Тешка кражба во Битола, украдени пари и накит

zlatoinakit

Поврзани вести

Тешка кражба во куќа во Битола.

Непознат сторител вчера од куќата во сопственост на триесет и деветгодишниот М.Д. одзел 250 евра, 9.000 денари и разновиден златен накит, причинувајќи материјална штета во вредност од околу 300.000 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести