петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 9

Тешка кражба во Битола

nakit

Последни вести

СВР Битола поднесе кривична пријава против Е.Ќ. (25) поради сомневање дека стори три кривични дела.

Пријавениот Е.Ќ. се сомничи дека насилно влегол во неколку станови и куќи откаде одзел накит и пари во вредност од 28.500 денари.

Е.Ќ. од куќата на 72 годишниот Д.С. одзел златен накит и 700 денари или вкупна кражба од 15 илјади денари.

На Е.Ќ. му е изречена мерка притвор во времетраење од 30 дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести