недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Тешка кражба во црква во кочанско

crkva1

Последни вести

Тешка кражба се случила вчера во црквата Свети Спас во село Бели, кочанско.

Крадецот насилно влегол во црквата и по извршено пребарување одзел околу 1.500 денари и го напуштил местото на настанот.

Од МВР преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести