четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тешка кражба во црква во Пробиштип

krazba2

Последни вести

Тешка кражба се случила завчера во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Пробиштип.

Од црквата се украдени околу 20 илјади денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести