Македонија,Крими хроника

Тешка кражба во Црниче

Тешка кражба во Црниче

Тешка кражба во домот на Т.А.(37) од скопско Црниче.

Крадецот одзел 1.700 евра, златен накит, рачни часовници и два лап топ компјутери, со што направил материјална штета од 485 илјади денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.