вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Тешка кражба во Црниче

krazba2

Поврзани вести

Тешка кражба во домот на Т.А.(37) од скопско Црниче.

Крадецот одзел 1.700 евра, златен накит, рачни часовници и два лап топ компјутери, со што направил материјална штета од 485 илјади денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести