среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тешка кражба во две цркви во Галичник

krazba

Поврзани вести

Тешка кражба во црквите „Св. Петка“ и „Св. Петар и Павле“ во село Галичник.

Непознат сторител од црквата „Св.Петка“, од каде се одземени две икони и 600 денари, а од црквата „Св.Петар и Павле“ се одземени две икони.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести