петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тешка кражба во две куќи во ресенско

krazba

Поврзани вести

Две куќи ограбени во селото Грнчари, ресенско.

Од куќите вкупно биле одземени златен накит, 13.800 евра и 8.000 дански круни.

Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести