петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Тешка кражба во галеријата за слики „Леонардо“

krazba

Последни вести

Тешка кражба се случила завчера во галеријата за слики „Леонардо“ на булеварот „Партизански одреди“.

Оттаму се одземени уметнички слики и икони во вредност од 250.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот и расчистување на случајот

Најчитани вести