понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Тешка кражба во куќа во Битола

krazba

Поврзани вести

Тешка кражба била извршена во куќа на улицата „Тошо Даскалот“ во Битола.

Од куќата биле одзеени разновиден златен накит, парични средства со што е причинета вкупна материјална штета од околу 400,000 денари.

Увид на лице место извршила екипа при СВР-Битола. Се превземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести