вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Тешка кражба во куќа во Битола

krazba2

Поврзани вести

Тешка кражба во куќата на В.В.(65) на улицата „7 – ма Бригада“ во Битола.

Од куќата се одземени 10 илјади евра и накит и е причинета штата од околу 1.200.000 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести