петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Тешка кражба во куќа во гостиварско

krazba

Последни вести

Тешка кражба во куќа во село Долна Бањица, гостиварско.

Од куќата на четириесет и шестгодишниот Ф.Б. непознат сторител одзел  разновиден златен накит во вредност од околу 70.000 евра, при што дел од истиот бил сопственост на неговиот брат, кој бил на привремена работа во Германија.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот и пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести