среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тешка кражба во куќа во Инџиково

krazba

Последни вести

Тешка кражба се случила завчера во куќата на И.П. (40) од скопско Инџиково.

Од куќата се одземени евра, разновиден златен накит и парфем во вредност од 450.000 денари.

Се преземат мерки за откривање на сторителот.

Најчитани вести