Македонија,Крими хроника

Тешка кражба во куќа во Прилеп

Тешка кражба во куќа во Прилеп

Тешка кражба се случила вчера во куќата а Љ.Б. (50) од Прилеп.

Од куќата биле одземени пиштол, разновиден златен накит и пари, при што крадецот се стекнал со противправна имотна корист од околу 50.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.