четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Тешка кражба во куќа во ресенско

krazba2

Поврзани вести

Тешка кражба во куќа во селото Козјак, ресенско.

Од куќата на А.М. е одземен златен накит, 5.000 шведски круни, 19.500 дански круни, 20 австралиски долари, 200 американски долари, 20 канадски долари и 900 евра.

Сторителот влегол внатре преку прозорецот и во неколку простории ги пронашол и одзел горенаведените предмети, по што го напуштил местото на настанот. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести