четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Тешка кражба во куќа во Скопје

krazba2

Последни вести

Тешка кражба се случила вчера во куќата на шеесет и четиrигодишниот Д.М. на улица „Товарник“ во Скопје.

Од куќата биле одземени златен накит, лап топ, очила за сонце, двоглед и други предмети по што го напуштил местото на настанот стекнуваќи се со противправна имотна корист од околу 270.000 денари.

Од МВР велат дека преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Најчитани вести