четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Тешка кражба во куќа во Скопје

krazba

Последни вести

Тешка краба се случина завчера во куќата на четириесет и петгодишниот Х.А. од Скопје.

Од куќата биле одземени мобилен телефон “Ајфон 6“, неколку рачни часовници и разновиден златен накит, со што крадецот се стекнал со противправна имотна корист од околу 1.200.000 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести