недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Тешка кражба во куќа во Струга

krazba2

Поврзани вести

Тешка кражба во куќата на четириесет и двегодишниот Б.Б. од Струга.

Од куќата на стружанецот  одземен разен алат и златен накит во врдност од 440.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести