сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тешка кражба во куќа во Тетово

nakit

Последни вести

Тешка кражба во куќата на четириесетгодишниот Б.В. од Тетово.

Од куќата е одзмен разновиден накит во вредност од околи 419.620 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести