недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Тешка кражба во куќа во Тетово

krazba2

Поврзани вести

Тешка кражба во куќа на улицата Цветан Димов во Тетово.

Од куќата на шеесет и седумгодишниот М.А. бил одземен разновиден златен накит, околу 7.000 евра и франци.

Со тешката кражба причинета е материјална штета од околу 2.708.313 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести