недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Тешка кражба во куќа во Тетово

krazba-vizbegovo-520x352

Поврзани вести

Тешка кражба се случила во кучата на С.А. од Тетово.

Од куќата се украдени 18.000 денари, 470 евра во разни апоени и  пиштол за кој С.А. има дозвола.

Полицијата трага по сторителот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести