среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тешка кражба во куќа во тетовско

krazba2

Последни вести

Тешка кражба се случила вчера во куќа во тетовско Палатица.

Од куќата на Р.Љ.(63), вчера бил одземен разновиден златен накит во вредност од околу 360.000 денари.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести