вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Тешка кражба во куќа во Велгошти

krazba2

Поврзани вести

Тешка кражба во куќата на шеесет и тригодишниот Д.Т. од село Велгошти.

Непознатиот сторител одзел 25.000 евра и патна исправа.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести