вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тешка кражба во магацин во Битола

krazba

Последни вести

СВР Битола поднесе кривична пријава против Е.А.(18), С.Р.(27), двајцата од Прилеп, Ф.В.(30), Ј.В.(19), О.О.(40) и Х.М. (15), сите од Битола, за сторено кривично дело „тешка кражба“.

Тие вчера во Битола, влегле во магацински простории сопственост на „ЕСМ“, при што одзеле резервни делови од хидраулика во вредност од 127.000 денари.

Најчитани вести