сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 17

Тешка кражба во Музејот на Гоце Делчев во Битола

90BB074CB8FA8B4D95F873504F32317B

Последни вести

Тешка кражба се случила вчера во Музеј – Спомен куќата на Гоце Делчев во Битола.

Засега непознат сторител влегол во Музејот и одзел разно оружје експонати: четири пиштоли, две пушки, две турски сабји и еден турски јатаган.

Извршен е увид и се работи на целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести