понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Тешка кражба во населбата Стопански Двор

krazba2

Последни вести

Тешка кражба во населбата Стопански Двор.

Од куќата на триесет и седумгодишниот Т.П. се одземени разновиден златен накит и пари, при што се стекнал со противправна имотна корист од околу 480.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести