сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Тешка кражба во „Роџер пијано“

krazba

Последни вести

Тешка кражба се случила во периодот од ноември минатата година до петнаесетти овој месец во магацинските простории на угостителскиот објект „Роџер пијано“.

Оттаму се земени два калапи за изработка на скулптури во износ ос 1.200.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Најчитани вести