недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тешка кражба во Скопје, украдени два пиштоли

krazba2

Поврзани вести

Тешка кражба се случила вчера во куќата на педесет и четиригодишниот Б.Ј. од Скопје.

Од куќата биле одземени 1.000 денари, златен накит, пиштол со рамка во која имало осум куршуми, кој Б.Ј. го поседувал со дозвола и еден пиштол „шпанска ѕвезда“ со рамка што го поседувала со дозвола С.Ј.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести