понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Тешка кражба во Скопје

kradec-3

Последни вести

Тешка кражба во куќата на четириесет и двегодишниот Б.Ѓ. во Скопје.

Од неговата куќа биле одземени часовници и разновиден златен накит, при што била причинета материјална штета од околу 400.000 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести