вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Тешка кражба во скопско Соње

krazba

Поврзани вести

Тешка кражба во куќата на седумдесет и осумгодишниот С.Г. од село Долно Соње.

Од куќата биле одземени 3.500 евра, 60.000 денари и еден златник, при што е причинета материјална штета во вредност од 250.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести