понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тешка кражба во стан во Битола

krazba2

Последни вести

СВР Битола поднесе кривична пријава против Д.Ј.(30) од Прилеп поради сомнение дека извршил „тешка кражба“.

Тој во февруари годинава на улица „Батаљон Стив Наумов“ во Битола извршил тешка кражба во станот сопственост на M.С. и одзел златен накит, машки и женски часовници, по што го напуштил местото на настанот стекнувајќи се со противправна имотна корист од околу 250.000 денари.

Најчитани вести