недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тешка кражба во стан во Чаир

krazba2

Последни вести

Крадци пред два дена го опустошиле станот на педесетгодишниот С.Џ. лоциран во скопски Чаир, на улицата „Македонско косовска бригада“.

Од станот на скопјанецот по извршеното пребарување биле украдени 7.000 евра и разновиден златен накит. Вкупната материјална штета е процената на околу 660.000 денари.

Полцијата трага по сторителите.

Најчитани вести