четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тешка кражба во стан во Скопје

krazba-1

Последни вести

Тешка кражба се случила вчера во станот на Е.С.Е. (55) од Скопје.

Кражбата е извршена на тој начин што сторителот се прекачил преку терасата, влегол во станот при што одзел златен и сребрен накит по што го напуштил местото на настанот стекнувајќи се со противправна имотна корист од 100.000 денари.

Од МВР велат дека превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести