среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Тешка кражба во стан во Скопје

krazba2

Последни вести

Тешка кражба се случила завчера во стан на булеварот „Крсте Петков Мисирков“ во Скопје.

Од станот на А.З.(34) биле одземени 15.000 денари, златен накит и лап топ.

Од МВР информираат дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести