Македонија,Крими хроника

Тешка кражба во стан во Скопје

Тешка кражба во стан во Скопје

Тешка кражба се случила вчера во станот на шеесет и петгодишниот В.В. од Скопје.

Од станот биле одземен разновиден накит кој според пријавата на оштетениот е во вкупна вредност од околу 5.528.000 денари.

Од МВР информираат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и целосно расчистување на случајот.