недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тешка кражба во стан во Скопје

krazba

Поврзани вести

Тешка кражба се случила во стан на улицата „Народен Фронт“.

Од станот се украдени 900 евра, еден сигнален пиштол, еден лап топ, дигитален фото апарат и разновиден златен накит, при што е направена штета од околу 360.000 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести