четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Тешка кражба во стан во Скопје

krazba2

Поврзани вести

Тешка кражба во станот на четириесетгодишниот К.Б. од Скопје.

Од станот, кој се наоѓа на булеварот Јане Сандански се одземени околу 2.000 денари и златен накит, при што е причинета вкупна штета од околи 210 илјади денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести