среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тешка кражба во стан во Скопје

krazba-vizbegovo-520x352

Поврзани вести

Ограбен стан во Скопје.

Крадецот со употреба на калауз влегол во станот и извршил претурање по дневната, кујната и спалната соба, при што одзел околу 5.000 евра, 24.000 денари и разновиден златен накит со што причинил материјална штета  од околу 400.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести