сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Тешка кражба во стан во Скопје

nakit (1)

Поврзани вести

Три маскирани вооружени лица ограбиле стан во Скопје.

Од станот на М.Б., биле одземени 15.000 евра и разновиден златен накит, во севкупна вредност од  околу 1.845.000 денари. Се преземаат мерки за откривање на сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести