недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Тешка кражба во стан во Скопје

krazba2

Последни вести

Тешка кражба во станот на Н.М.(34) на улицата Орце Николов во Скопје.

Непознат сторител со употреба на сила извршил тешка кражба во станот и одзел метален сеф во кој имало 700 евра, дијамантски комплети, разновиден златен накит и лични предмети, во вкупна вредност од околу 1.200.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести