Македонија,Крими хроника

Тешка кражба во стан во Скопје

Тешка кражба во стан во Скопје

Тешка кражба во станот на Н.М.(34) на улицата Орце Николов во Скопје.

Непознат сторител со употреба на сила извршил тешка кражба во станот и одзел метален сеф во кој имало 700 евра, дијамантски комплети, разновиден златен накит и лични предмети, во вкупна вредност од околу 1.200.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.