сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Тешка кражба во стан во Скопје

krazba

Поврзани вести

Тешка кражба се случила во периодот од 23. до 27 месецов на улицата Никола Тесла, во станот на четириесетгодишниот Н.Л.

Од станот биле одземени четири рачни машки часовници, таблет, мобилен телефон, женски очила за сонце,женски парфеми,разновиден златен накит , 30.000 денари, 1.000 американски долари и 9.000 евра.

Со тешката кражба сторителот се стекнал со противправна имотна корист од околу 2.000.000 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести