петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Тешка кражба во стан во Скопје

krazba2

Последни вести

Тешка кражба во стан на улица Желево во Скопје.

Од станот во кој како потстанар живее Б.П. (46) се одземени девизи и разновиден златен накит, со вкупна вред ост од 350 илјади денари.

Се преземат мерки за откривање на сторителот.

Најчитани вести