среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Тешка кражба во стан во Скопје: Украден накит вреден 100.000 денари

zlaten nakit

Поврзани вести

Од стан во Скопје викендов бил украден златен накит во вреден 100.000 денари.

Како што информираат од МВР, кражбата се случила во периодот од 05. до 08.06.2015 година. Непознат сторител  со насилно отворање на прозорецот влегол во станот сопственост на Е.Г.(34) од Скопје и одзел златен накит по што го напуштил местото на настанот стекнувајќи се со противправна имотна корист од 100.000 денари.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести