понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тешка кражба во стан во скопски Бутел

krazba2

Последни вести

Тешка кражба се случила на први мај во станот на Д.Д.(45) на улицата „Боро Менков“.

Од станот биле одземени 4.000 евра, златен накит, рачен часовник, дигитален фото апарат и два клуча од патничко возило, со што е причинета штета од  300.000 денари.

Од МВР велат дека преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Најчитани вести