петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Тешка кражба во стан во Топанско Поле

krazba2

Последни вести

Тешка кражба се случила завчера во стан на улицата Петар Поп Арсов.

Од станот на В.Г. (49) биле одземени лаптоп, таблет, фото апарат и разновиден златен накит во вредност од 350.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Најчитани вести